Nákup nad 100 € ZĽAVA 7 %, nad 140 € 9 % a nad 180 € 11 %! Zľavový kód zadajte v košíku. Akcia platí na všetky označené produkty.

Detektory plynov a hlásiče dymu – ostražití strážcovia bezpečia

Opatrnosti nie je nikdy nazvyš. Spoľahlivé detektory a hlásiče sú stále v strehu a upozornia vás na vysokú koncentráciu jedovatého oxidu uhoľnatého, únik horľavých plynov aj na nebezpečie požiaru.

Najpredávanejšie

Detektor CO s opticko-akustickou signalizáciou
 
€26,80
Multidetektor
€28,70 –35 %
Multidetektor
Skladom (1 ks)
Kód: 10014821
Pôvodne: €28,70  (–35 %)
€18,60
Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom
Detektor CO s opticko-akustickou signalizáciou
€26,80
Kód: 10006678
Multidetektor
Akcia Výpredaj
Multidetektor
Skladom (1 ks)
€18,60
€28,70 (–35 %)
Kód: 10014821

Detektory plynov a hlásiče dymu – osobní strážcovia bezpečného domova

Detektory CO vyšlú varovný signál pri vysokej koncentrácii toxického a extrémne nebezpečného oxidu uhoľnatého v miestnosti. Kysličník uhoľnatý je bezfarebný, bez chuti i zápachu a nedráždivý, preto ho nerozpoznáte čuchom. Prítomnosť tohto tichého zabijaka dokážu odhaliť detektory oxidu uhoľnatého, ktoré v prípade prekročenia limitu CO spustia výstražný alarm. Väčšina modelov disponuje nielen zvukovou, ale aj optickou signalizáciou, čo ocenia všetci, ktorí majú problémy so sluchom.

Detektory CO2 alias merače „vydýchaného vzduchu“ vás upozornia vždy, keď bude v miestnosti zvýšená koncentrácia oxidu uhličitého, a teda čas vyvetrať. Prekročenie medznej hladiny CO2 má totiž na svedomí bolesti hlavy, únavu, zhoršené sústredenie alebo dokonca nevoľnosť. Detektory oxidu uhličitého sa v kontrole kvality vzduchu osvedčili nielen v domácnostiach, ale aj v čakárniach, školských triedach a posluchárniach.

Detektory úniku plynu odhalia únik zemného plynu, metánu, propánu, butánu, LPG a LNG. Tieto horľavé plyny vytvárajú spolu so vzduchom explozívnu zmes, ktorú môže zapáliť jediná horiaca zápalka alebo cigareta. Včasné zachytenie úniku je preto dôležité vzhľadom na zníženie rizika výbuchu.

Detektory dymu alebo ľudovo hlásiče požiaru sa delia na dva základné typy. Modely optické, ktoré reagujú na viditeľné splodiny vznikajúce pri horení (dym) a modely teplotné. Najmodernejšie typy dokážu detegovať oboje – dym aj zvýšenú teplotu.

21 468 svietidiel skladom ihneď na odoslanie
21 468 svietidiel skladom ihneď na odoslanie
Doprava rýchlo a zdarma nad 60 €
Doprava rýchlo a zdarma nad 60 €
Predĺžená záruka svietidiel 3-5 rokov
Predĺžená záruka svietidiel 3-5 rokov